TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 338 PÄEVA!

Mulgimaa Lood

Mis maja on Mulgi häärber? Millal hakati majadele ehitama korstnaid? Millised kuulsad inimesed on Mulgimaalt pärit? Miks mõisnikud olid sakslased aga kuulusime Vene Tsaaririigi koosseisu? Kust on tulnud Mulgi mustrid ja miks rahvariided on just sellised nagu nad on? Kui vanad on meie kirikud? Kes oli Barclay de Tolly? Mis söök on kärutädi puder ja kuidas selline nimi tekkis? Mida kutsuti Mulgi Eksperssiks ja kuhu sellega sõita sai?

Meile meeldib elada Mulgimaal, see on parim koht maailmas! Mõnikord küsivad aga lapsed või külalised meilt selliseid küsimusi, millele vastamisega jäime ise hätta. Aga me teame palju tarku inimesi, kes oskavad meile rääkida Mulgimaast põnevaid lugusid. Seega alustasime märtsis 2021 sarjaga Mulgimaa lood, kuhu kutsume Mulgimaast rääkima erinevaid inimesi ja nii saame kõik koos targemaks!

Mulgimaa lood on salvestatud veebivestlus, mis toimub loengu ja arutelu vormis ning kus kõik osalejad saavad kaasa rääkida ja oma küsimusi küsida.
Siiani toimunud lugusid saab järgi vaadata Mulgimaa Peremängu YouTube kanalilt:

10. märts 2021 200 aastat Mulgimaa ajalugu (1816- 2021) ühes tunnis, esitleb Kaja Allilender
17. märts 2021 Eestlase eluase ja häärberid Mulgimaal, vanamajahuviline Andres Rõigas
24. märts 2021 Mulgimaa viie kihelkonna viis kirikut, Heli Grosberg
31. märts 2021 Barclay de Tolly erilisest elukäigust pajatab Siim Kabrits
7. aprill 2021 Mulgimaa lood läbi Juhani Püttseppa silme läbi
14. aprill 2021 Mulgimaa mõisate lood, jutustab Urmas Tuuleveski – seda vestlust ei salvestatud, ainult otse kuulamiseks!
21. aprill 2021 Mulgi mustrid ning rahvarõivad, Kristel Habakukk
28. aprill 2021 Helme kihelkonnast kõneleb Tarmo Tamm
05. mai 2021 Mulgi toodetest ja koostööst räägib Indrek Palu
12. mai 2021 Hooaja viimane lugu, kõik kes on kohal saavad rääkida oma suvistest tegemistest. Jaanika Toome tutvustab Mulgimaa Peremängu ning jalgrattamatku, Kati-Katri Koppel tutvustab Mulgimaa põnevaid kohti giidituuridel.

Kui soovid samuti vestlusringis osaleda ja lugudest osa saada, siis anna oma osalemisest teada SIIN. 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mulgimaa Peremängu osalejate lood

Mulgimaa Peremäng on suvine sündmus ja selleks, et saada võimalus külastada kirikutorni, võtta konksuga kartuleid või kududa kaltsuvaipa peab ikka ise suvel kohale tulema! Paljud meie mängupunktid ongi avatud vaid peremängu ajal, kuid Mulgimaale tasub tulla ka sügisel, talvel ning kevadel. Meil on mitmeid mängupunkte, kes ootavad külalisi aastaringi ja kes esindavad Mulgimaad kõige paremal viisil. Saage tuttavaks, siin nad on: