TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 349 PÄEVA!

 Rimmu külamaja

Asukoht: Rimmu küla, Mulgi vald
Kontakt: Anneli Pälsing, tel 502 4315
Link kaardile: https://goo.gl/maps/yuNdJGm8QtoHT1mf9
Facebookist leiad meid: Rimmu külaselts

Rimmu küla asub Kõpu jõe kaldal, mis annab hea võimaluse ühe päris ehtsa ja vana kombe kohase pesupäeva korraldamiseks.  Ikka nii, et kaelkookude ja pangedega jõest vesi pesupalisse ja seebiga pesu pesema. Pesulaud on ka heaks abiliseks. Pesu saab kuivaks väänata „Riga” pesumasinat kasutades.
Lisaks tehakse kasevihtu, kuhu lisatakse erinevaid ravimtaimi, mis annab viheldes veel rohkem jõudu ja ravib tõbesid. Oma teadmisi saab proovile panna erinevate puuliikide äratundmisega.

Erinevate puuliikide määramine, puude saagimine-lõhkumine, savi mätsides valmivad erinevad esemed. Avatud kohvik mulgipäraste toitude ja pirukatega!

Mulgi Külamuuseum ja Uue-Kariste rahvamaja

Asukoht: Uue-Kariste küla, Mulgi vald
Kontakt: Eda Niin, tel 520 4205
Link kaardile: https://goo.gl/maps/4iJh9oftFxqzvVvp9
Facebookist leiad meid: Mulgi külamuuseum

Uue-Kariste külakeskuses asuvad Uue-Kariste rahvamaja ja Mulgi Külamuuseum. Kunagi oli siin Uue-Kariste mõis.

Peremängu raames saab õppida näpunööri punumist ja kes veel ei tea, kuidas Mulgi naise pearätti siduda, siis saab ka selle koolitust. Samas pakub silmailu mulgimustrilise käsitöö näitus.
Rahvamaja õuel asuvas Mulgi külamuuseumis on võimalus tutvuda püsinäitusega. Mõnusalt jahedates ruumides saab näha vana-aja tööriistu.
Pakume proovida kuidas on võimalik söetriikrauaga triikida ja kuidas pesu nuiata. Õpime tundma taimi ja vaatame kas tunneme nende rahvapäraseid nimesid.
Rahvamajas on külastajate jaoks avatud kohvik, mille seinu kaunistab oma valla kunstniku, Enno Alliku, maalide näitus-müük Seega oleks hea kui kaasas oleks sularaha.

Kogu päeva on avatud kohvik, kus pakutakse kooke, kama, kiluvõileiba ja muidugi teed ning kohvi!

Halliste kirik

Asukoht: Halliste, Mulgi vald
Kontakt:
Airika Gaston, tel 5810 9827
Link kaardile: https://goo.gl/maps/9tku3cKY5AdRNndD9

Peremängu päeval ootab Halliste Püha Anna kogudus külastajaid osalema fotojahil. Lisaks saab ajusid ragistada: lahendada ristsõna, puslet kokku panna ning tuvastada kristlikke sümboleid. Isegi kui ajusid ragistada ei jaksa, tasub meilt ikka läbi astuda: kirikus leiab hetkeks varju suvekuuma eest ning on võimalus süüdata palveküünal oma lähedaste mälestuseks või hingesoovi Taevaisani kandmiseks. Soovi korral väike ekskursioon kirikuga tutvumiseks.

Abja Päevakeskus

Asukoht: Pärnu mnt 10, Abja-Paluoja, Mulgi vald
Kontakt: Mari Saarela, tel 521 0315
Link kaardile: https://goo.gl/maps/w8YYWYdXR2VPbLVs6
Facebookist leiad meid: Abja Päevakeskus

Abja Päevakeskuses on toimekad perenaised, kes teevad söögiks head ja paremat – maitsta saab mulgi kapsaid!
Mulgi korbi tegemise õpitoad toimuvad kell 13.00, 15.00 ja 17.oo.
Tegemist jagub ka käsitöötubades, kus saab proovida kangastelgedel ise vaiba sisse triipe kududa ja kaaruspaela punuda nii hargiga kui ka varrastega.

Paudi talu

Asukoht: Veskimäe, Mulgi vald
Kontakt: Siim Siidar, tel 5358 5771
Link kaardile:

Metsarajad ootavad !

Õisu mõis

Asukoht: Õisu, Mulgi vald
Kontakt: Valdur Mets tel 5624 0167
Link kaardile: https://maps.app.goo.gl/arjcHUotrsVdhKm28

Teeme koos korda mõisa kiviaia.
Mõisa sissepääs 3 €/inimene

Mõisaküla muuseum

Asukoht: Kesk tänav 4, Mõisaküla linn
Kontakt: Anu Laarmann, tel 58500561
Link kaardile: https://goo.gl/maps/UkqvTxbTpn8rdiGT9
Facebookist leiad meid: Mõisaküla muuseum

Mõisaküla raudteejaamas hakkab kell 12.00 pidu “Mõisaküla linn 85 ja Mõisaküla raudtee 127”.
Jaamaülema Laine Pedaja eestvedamisel toimub kontsert, kus esinevad kohalikud isetegevuslased: Mõisaküla BigBand, kammerkoor Kungla ja  rahvatantsijad.
Raudtee ajalugu meenutab Arvo Pede ja linna ajaloost räägib Anu Laarmann. Kohal on üllatusesinejad!
Igal soovijal võimalus tulla peole enda piknikukorviga. Pärast esinemisi võimalus teha dresiinisõitu kuni kella 18-ni.
Mõisaküla muuseum on peremängu päeval tasuta avatud kl 14.00 – 18.00.
Mõisaküla oli Mulgimaa rongide pealinn – siin käis vilgas rongiliiklus, lina veeti üle kogu Euroopa. Tule ja vaata muuseumis, millised need vedurid ja rongid olid. Lisaks on näha palju huvitavaid esemeid linna ajaloost. Kunagi kulges ju kirsarööpmeline raudtee Viljandist Mõisakülani ja sealt edasi koguni Riiani!
Viimane vagun valvab veel rööpaid ja raudteel saab sõita dresiiniga! Ikka ise ja suunaga Läti poole!

 

Halliste kihelkond, Halliste muinaskihelkond (Aliste ehk Alistegunde) kuulus Sakala maakonda, Halliste kirikukihelkond (saksa Kirchspiel Hallist) oli ajaloolise Pärnumaa koosseisus. Halliste kirikukihelkonda on esimest korda mainitud 1504.

Postimees 04.01.1940: Kui tahad õiget ja pesueht mulki näha, siis wõid seda näha waid Abjas. Rohkesti eht mulgi tüüpisid on loonud oma teostes wanameister Aug. Kitzberg, kes selles ärkamisaja jõukamas maanurgas elades tundis abjakat paremini kui keegi teine. Kitzberg iseloomustab oma „Mälestuste” 1. osas abjakat wäga tõetruult: „Kui rikast ja iseteadlikku Abja peremeest waatasid: tublisti toidetud keha sirgeks lükatud, habemest puhtaks aetud nägu külm ja rahulik. Pöidlad taskutes — siis teadsid juba, mis ta mõtles: „Mina, mina ja jälle mina olen Abjast pärit, mujal kui Abjas ei olegi eestlasi, mis on, on kes teab mõned orjaaegsed segawerd jätised — Abjas üksi on tarkust, raha, wara, hobuseid — mehi!”