PEREMÄNGUNI ON AEGA 38 PÄEVA!

Ritsu Külakeskus

Asukoht: Kesk 8, Linna küla, Tõrva vald
Kontakt: Giia Timpson, tel 56981116
Link kaardile: https://goo.gl/maps/n7FZKhqPafwQCt6u8

Pargis toimub mulgi lugude jaht, igas kontrollpunktis on meie küla tutvustav jutuke. Külastajad saavad küsimustega lehe, vastused leiavad punktidest.
Oma oskusi saab proovile panna erinevates töötubades, näiteks saab valmistada mulgi lehvikuid. Üleval on käsitööesemete näitus ja müügilett. Kodukohvik kutsub maiustama jäätisekokteilide ja smuutidega.
Kell 14.14 annab lõõtspilli kontserdi Geiti Luht.

Mulgi Väiketootjate Liit tutvustab ja müüb Mulgimaa väiketootjate toodangut.

Chaga Health eliksiiride valmimise koda 

Asukoht: Chaga OÜ, Jõe 1, Tõrva
Kontakt: Margit Kurn, tel 508 4350
Link kaardile: https://goo.gl/maps/2Gh3Y82N3AVeCSyf9

Chaga OÜ toodab vanaemade tarkusel põhinevaid ravimtaimedest eliksiire. Kõige tuntum neist on must pässik aga kasutatakse ka musta sõstart, raudrohtu, mett, kibuvitsa, astelpaju ja teisigi väge täis koostisaineid. Ekskursioonid Chaga tehases toimuvad algusega kell 12:00, 14:00 ja 16:00. Avatud on pop-up pood, antakse maitsta eliksiire ja soovijail on võimalik proovida Chaga mokteile (alkoholivabu kokteile). Rohkem saad meie tegemiste kohta lugeda kodulehelt https://chagahealth.eu/

Barclay de Tolly mausoleum

Asukoht: Jõgeveste küla, Tõrva vald
Kontakt: Estike Uibopuu, tel 513 9065
Link kaardile: https://goo.gl/maps/bcG4zxty5YiXee81A

Peale põnevat mausoleumi tuuri ja lugu kuulsast väejuhist saavad kõik soovijad osaleda teemakohases viktoriinis, et testida oma värskelt omandatud teadmisi. Parimatele auhinnad!
Šoti juurtega balti aadliperekonnast põlvnev Vene väejuht etendas olulist rolli 1812-1814 a. võitluses Napoleoni vastu. Jõgevestega on Barclay de Tolly seotud 1791. a., mil ta abiellus ja sai Jõgeveste mõisa omanikuks. 1823.a. laskis Barclay de Tolly lesk 1,5 km kaugusele Jõgevestest püstitada oma mehele mausoleumi ja selle keldris asuvad vürsti ja vürstinna sarkofaagid.

 

 

 

Helme kuulus varemalt Sakala muinasmaakonda, aastast 1224 Liivi ordule. Muinaslinnustest oli Helme kihelkonna alal Tõrva Tantsumägi, võib-olla oli linnus ka arvatavasti 14. sajandi I poolel ehitatud Helme ordulinnuse asukohal. Helme kohta puuduvad kindlamad andmed, kuid võib arvata, et samal mäekünkal võis kunagi seista ka muinaslinn. Arvatakse et Helme ja Karksi ongi need kaks Sakalamaa kantsi, keda Kaupo Läti Henriku järele aastal 1211 ära põletas, keda sel ajal Ovele ja Purke nimetati.

Kirikukihelkonnaks sai Helme arvatavasti 13. sajandil (esmamainimine 1329). Kokku elab endise Helme kihelkonna territooriumil täna kokku ca 6600 inimest.

Helmet tuntakse Lõuna-Mulgimaana, mille pealinnaks on Tõrva (Eduard Vääri). Nende Eduard Vääri sõnade tõttu võiks just Väärit pidada üheks Lõuna-Mulgimaa mõiste kasutuselevõtjaks.