PEREMÄNGUNI ON AEGA 38 PÄEVA!

Mulkide tammik

Asukoht: Leeli küla, Mulgi vald
Kontakt: Ene Saar, tel 507 0846
Link kaardile:https://goo.gl/maps/saasCZdwkfcBuQr48

Mulkide Seltsi inimesed kõneleved siin mulgi keelen! 26. mail 2018 rajati siia Mulkide Seltsi eestvõtmisel mulke tammemõts. Pargis jäädvustatakse ning tutvustatakse tuntud Mulgimaa inimeste tegemisi ning Mulgimaa lugu. Park on väärikas kingitus Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks. Siia on istutatud puud Mulgimaalt pärit riigimeestele, kultuuritegelastele, Mulgimaa Uhkustele, Üleilmsetele Mulkide Seltsidele ning muidu tublidele Mulgimaa inimestele. Jutustame tammiku mõtte ja saamisloo. Mängijad saavad osaleda kohapeal kogutud info põhjal väikeses lõbusas viktoriinis ja mulgipärase auhinna saab ise valida auhinnapingilt. Meeleolu loob lõõtsamäng ja pillimees räägib vahele ka Mulgi naljalugusid. Noored saavad mängida saapakujulise golfikepiga kummipalli ja läbida tähistatud ringi.
Väikeseks suviseks kehakinnituseks saab soovi korral osta mulgi korpi ja peale juua rabarberimahla.
Facebookist leiab meid: Mulkide Selts

Tuhalaane küla

Asukoht: Tuhalaane, Mulgi vald
Kontakt: Anneli Anijärv, tel 5346 6347
Link kaardile: https://goo.gl/maps/YXDn6U5kNfp2bonP6

Jutustame küla humoorikaid lugusid, tutvustame küla ajalugu ja tänaseid toimetusi – Kell 14.00 ja 16:00 küla tuur. Müügipunkt on vana bussijaam, väljas on küla ajalooline näitus. Kaaruspaela tegemine, kompade valmistamine, müük ja komberdamine – Enn Sarv. Mulgikeelsed tervitused plakatitel. Kõlab rahvuslik muusika. Karusepäeva ja Madlipäeva tegevuste tutvustamine. Pulga otsas leiva küpsetamine – Viivika Sarv. Järve peal SUP-lauad ja järve kaldal vibu laskmine, töötoas saab valmistada hällilapse kaitsenukku (perek. Zujenkov). Võimalus küpsetada endale ise pannkooki, kõrvale kohv või morss, õnneloos.

Ilumetsa talu

Asukoht: Lilli küla, Mulgi vald
Kontakt: Merike Soovik, tel 5382 3613
Link kaardile: https://goo.gl/maps/tyuko1kPkdYAZrnK7

Meie mängupunktis räägime külalistele vanaaja puhastusvahenditest ja saab proovida ise seebi tegemist.
Töötoad algavad kell 12.00, 13.30, 15.00(broneeritud) ja 16.30. Töötoa hind 3.-
Tegevused lastele ja lapsemeelsetele. Saab meisterdada mulgi mustrilisi järjehoidja ja kaarte.
Lisaks veel kotijooks ja muud jõukatsumised. Toiduks väikese tasu eest mulgi puder ja magustoiduks kook. 

Ainja Puhkemaja

Asukoht: Ainja küla, Mulgi vald
Kontakt: Cardo Paap tel 526 6749
Link kaardile: https://g.page/AinjaPuhkemaja?share

Ainja Puhkemaja ja mesindustalu värksplaanidega tutvumine. Ainja mägeden kolamine!
Loterii-allegrii: osta koju kaasa Mulgimaa mett ja võida puhkus Ainja Puhkemajan sellel sügisel! Koorime palke ja laome sellest õuemööblit.
Pakume kehakinnitusess Käkkerid ja Lämmit Kutsikut, mekime sima ja kuremarjajooki.

 

 

Karksi kihelkond (saksa k. Kirchspiel Karkus). Karksi nime on ürikutes mainitud esmakordselt 1224. aastal, pärast mandrieestlaste lüüasaamist muistses vabadusvõitluses, kui Karksi alad läksid maadejagamisel Saksa ordu valdusse.

1778 valmib tänaselgi päeval olemasolev Karksi kirik.

1847 kutsuti Karksi köstriks Friedrich Saebelmann, samal aastal ehitati kirikusse ka orel.
19. sajandi lõpul märgati, et kiriku torn hakkab ülejäänud hoonest eemale kaldu vajuma, kuna torniosa oli ehitatud mäe nõlvale. Kiriku tornikiivri vahetamise ajal 1990ndatel, mil toestati torn 6 meetriliste betoonvaiade abil, mõõdeti torni kaldeks 205 cm torni tipust mõõdetuna.

Karksi kirikus on üks viimaseid säilinud E. C. Kessleri firma valmistatud orelitest (1847). Orelivääril on 16 maali, mis pärinevad 18. sajandi teisest poolest. Samast ajast on hilisbarokne rokokoo stiilimõjudega altar ja Viljandis valmistatud vasest lühter.