PEREMÄNGUNI ON AEGA 223 PÄEVA!

⊗ Heimtali mõis ja Heimtali Loomestuudio

Asukoht: Heimtali küla, Viljandi vald
Kontakt: Urve Mukk, tel 5620 8466
Link kaardile: https://goo.gl/maps/Kiq3R9bdEC9ht3nf7
Facebookist leiad meid: Heimtali Mõisakooli Selts
Facebook, Heimtali Loomestuudio: Heimtali Loomestuudio

Heimtali mõisas saad osa mõisa suvefestivalist koos esinejate ja kauplejatega. Lisaks näed kaunilt renoveeritud mõisamaja, saad mängida mõisabingot, avatud on muuseumituba.
Sepikojas ja puutöötoas saavad kõik ise käed külge panna ja midagi endale kaasa meisterdada.
Lastealal pillituba, lood ja mängud, näomaalingud, sõit hobustega, õnneloos!
Mõisa taga terrassil fotonurgas saad teha endast kaunid suvepildid.
Verandakohvikus mulgi korbid ja värsked saiad-pirukad.
Külastajaid ootab ka vahetult mõisa kõrval asuv Heimtali Loomestuudio, kus saab sisse astuda keraamiku töötuppa, ise näpuga savi katsuda ja osta kaasa erilist Mulgi keraamikat.

Kell 17.00 esineb Marek Sadam, pilet 5.-

⊗ Vana-Vallamaja muusikatalu

Asukoht: Sultsi küla, Viljandi vald
Kontakt: Kati-Katri Koppel, tel 5662 6624
Link kaardile: https://goo.gl/maps/rTT2oL3gjHAEeJC5A
Facebookist leiad meid: Katiga Mulgimaad Avastamas

Vana-Vallamaja talus Sultsi külas on võimalus piiluda ühe pere igapäevaellu Mulgimaal. Külas on Karmoškakamraadid ja sõbrad ning kogu päeva vältel kõlab elav karmoška- ja lõõtspillimuusika. Kuulata saab nii rahvamuusikat, moodsaid meloodiaid näiteks ABBAlt kui ka tuntud-teatud laule kaasa laulda. Karmoška saatel saad õunapuude varjus lõõgastuda ning elust Mulgimaal rõõmu tunda. Talu peahoone on ehitatud kunagi Õisu vallamajaks, tõeliste Mulgi häärberite eeskujul, ja peremees räägib ka maja ajaloost ning taastamisloost.

⊗ Mulgi Savikoda

Asukoht: Loodi küla, Viljandi vald
Kontakt: Leili Randjärv, tel 5661 6526
Link kaardile: https://goo.gl/maps/XExpJTrNTVBaVvUr5
Facebookist leiad meid: Mulgi Savikoda

2015. aastal leidis uus loodav Mulgi Savikoda endale kodu  endises Loodi Kaupluses. Keeramikakoja perenaine Leili on keraamikat armastanud terve oma teadliku elu. Päris tarkus ja savi hingeelu tundmine tuli õpingute käigus Olustvere keraamika erialal. Saab näpuga savi proovida ning perenaisega juttu ajada sellest, kuidas on võimalik Mulgimaal tänapäeval ettevõtet pidada!

⊗ Paistu kirik

Asukoht: Paistu küla, Viljandi vald
Kontakt: Ande Lehtmets, tel 5564 8509
Link kaardile: https://goo.gl/maps/Sb7iEnzZ3aHHLgnHA

Paistu kirik avab oma torni külalistele ja ootab huvilisi nautima imelist vaadet Mulgimaale kõrgelt ülevalt.
Kell 13.30 ja 14.30 võimalus veeta kaks jututundi koos imelise muinasjutuvestja Piret Pääriga.
Kell 16.00 toimub Paistu küla ringkäik koos põliselaniku Piiaga.
Mängides aardejahti, saab tuttavaks kiriku ja selle ajalooga.
Muidugi saab vaadata igasse kiriku nurka ja saada teada, kas seesama hoone ongi seisnud keset Paistut juba aastast 1234?

Naatsaku talu

Asukoht: Kassi küla, Viljandi vald
Kontakt: Kersti von Schwanenflügel, tel 5661 6821
Link kaardile: https://goo.gl/maps/5A4oSMRQU454GB8EA

Naatsaku mahetalu näitab oma majapidamist ja taluloomi – kitsi, lambaid, veiseid, lehmi, kanu, koeri ja kasse. Võta kaasa tükk kuivatatud saia või leiba, mida tiigis kuldkaladele puistada ja kitsedele-lammastele maiuspalaks pakkuda. Kes soovib ujuda, see võtab rätiku kaasa ja hüppab palaval päeval tiiki! Perenaine räägib talu ajaloost ja tänapäevasest toimimisest mahetaluna, kus kasvatatakse vilja ja veiseid.
NB! Talus on kaks suurt koera! Palun ära koos oma koeraga tule!

 

Paistu kihelkond (saksa Kirchspiel Paistel), hõlmas Viljandimaal Paistu valla ning Halliste ja Pärsti valla osi, ulatus Heimtalist Pahuvereni ja Õisust Holstreni. Paistu on olnud alates 13. sajandist nii muinas- kui ka hilisema kirikukihelkonna Paistekund keskus. Keskajal kuulus Karksi foogtkonda.

Paistut on kroonikaraaamtutes märgitud esmakordselt ajaloos teadaolevatel andmetel 1234 (räägitud kirikust, mis oli kihelkonna keskuseks) Orduaegsetes ürikutes on Paistut nimetatud Paistel, Paystele ja Peystel.

Paistu oli Eestimaa üks väljapaistvamaid kihelkondi. 1866.a. kui võeti vastu vallaseadus ja valdadest said riiklikud haldusüksused, algas arvukate mõisavaldade liitmine.

Holstre ja Paistu olid rahvusliku ärkamisaja keskused Viljandimaal. Teada on palvekirjade algatamine siitmailt (1864 Adam Peterson), samuti ka Eesti Aleksandri kooli idee. Kant on tuntud ka varase hariduselu andmisega. Paistu kihelkonnas oli kool juba 17. sajandil, sest 1688 on kirjutanud B.G.. Forselius, et Paistu kiriku juures õpetatakse lapsi lugema tema meetodite järgi. Paistu Põhikool, mis asub Sultsis, kuulub Forseliuse Seltsi.