TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 279 PÄEVA!

Holstre-Polli Spordikeskus

Asukoht: Viisuküla, Viljandi vald
Kontakt: Gaspar Värv, tel 5663 2948
Link kaardile: https://goo.gl/maps/tdMBiLQMFuEDsApK7
Facebookist leiad meid: Holstre-Polli Spordikeskus

Holstre-Pollis on looduskaitse all olev ürgmets kus on nii matkarajad kui ka suusarajad. Tutvustame disc golfi, kus igaüks saab proovida, kuidas tema ketas lendab. Igale ühele leidub üks ratas, millega saab proovida mobiilset orienteeriumist.

Joogatalu Jaagu-Jaani talu, Töbi küla

Asukoht: Joogatalu, Viljandi vald
Kontakt: Piia Kelner, tel 5349 2361
Link kaardile:
Facebookist leiad meid:

Siin saad imetleda lilli, taimi ja kuulata, kuidas taimed meid aitavad.

⊗ Paistu Rahvamaja

Asukoht: Paistu küla, Viljandi vald
Kontakt: Vivika Virgu, tel 5381 6411
Link kaardile: https://goo.gl/maps/AgoXoaAtmjqhHBdd8
Facebookist leiad meid: Paistu rahvamaja

Rahvamajas saab õppida mulgi keelt ja lugeda erinevaid mulgi keelseid raamatuid. Kuna käimas on Mulgimaa maitsete aasta, siis saad tutvuda mulgi kamaga ja viljadega, mis kama sisse käivad ning ka ise kama kokku segada ja maitsta!

⊗ Paistu Maarja kirik

Asukoht: Paistu küla, Viljandi vald
Kontakt: Ande Lehtmets, tel 5564 8509
Link kaardile: https://goo.gl/maps/1jfE62X9eiqyP8Mg7
Facebookist leiad meid: Paistu Maarja kogudus

Kui tuled Paistu kiriku mängupunkti sooviga avastada midagi uut, siis on Sul võimalus teada saada, kus on kirikus relvaruum, võidukaar või kooriruum. Otsida üles põrgunurk, prospekt ja krutsifiks. Muidugi saab vaadata igasse kiriku nurka ja saada teada, kas seesama hoone ongi seisnud keset Paistut juba aastast 1234?
Paistu kirik avab oma torni külalistele ja ootab huvilisi nautima imelist vaadet Mulgimaale kõrgelt ülevalt, samuti saad üle lugeda, mitu astet on Paistu Maarja kiriku tornitrepil.
Kui Sul veab, saad kuulata, mis häält orel teeb ning ehk selle pillide kuninga sissegi piiluda. Kui jaksad aga torni ronida, võid seal kohtuda meie kiriku kolme uue kellaga.

Risttee talu taimeaed

Asukoht: Sultsi küla, Viljandi vald
Kontakt:  Karin Peebu, tel 5566 1092
Link kaardile: https://goo.gl/maps/5BqmgSMzLFhKVrDFA
Facebookist leiad meid: Risttee talu taimeaed

Lilled, lilled ja lillelised lood !

 

Mulgi Savikoda

Asukoht: Loodi, Viljandi vald
Kontakt:  Leili Randjärv, tel 5661 6526
Link kaardile: https://goo.gl/maps/5BqmgSMzLFhKVrDFA
Facebookist leiad meid: Mulgi Savikoda

Mulgi Savikojas ootab teid Leili, kes armastab savi ja teeb sellest imelisi tooteid. Peremängijad saavad oma käed ka saviseks!

Paistu kihelkond (saksa Kirchspiel Paistel), hõlmas Viljandimaal Paistu valla ning Halliste ja Pärsti valla osi, ulatus Heimtalist Pahuvereni ja Õisust Holstreni. Paistu on olnud alates 13. sajandist nii muinas- kui ka hilisema kirikukihelkonna Paistekund keskus. Keskajal kuulus Karksi foogtkonda.

Paistut on kroonikaraaamtutes märgitud esmakordselt ajaloos teadaolevatel andmetel 1234 (räägitud kirikust, mis oli kihelkonna keskuseks) Orduaegsetes ürikutes on Paistut nimetatud Paistel, Paystele ja Peystel.

Paistu oli Eestimaa üks väljapaistvamaid kihelkondi. 1866.a. kui võeti vastu vallaseadus ja valdadest said riiklikud haldusüksused, algas arvukate mõisavaldade liitmine.

Holstre ja Paistu olid rahvusliku ärkamisaja keskused Viljandimaal. Teada on palvekirjade algatamine siitmailt (1864 Adam Peterson), samuti ka Eesti Aleksandri kooli idee. Kant on tuntud ka varase hariduselu andmisega. Paistu kihelkonnas oli kool juba 17. sajandil, sest 1688 on kirjutanud B.G.. Forselius, et Paistu kiriku juures õpetatakse lapsi lugema tema meetodite järgi. Paistu Põhikool, mis asub Sultsis, kuulub Forseliuse Seltsi.