TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 257 PÄEVA!

NB! Tegemist on 2023 aasta mängupunktide infoga.
2024 suve info lisame mai alguses

Holstre-Polli Spordikeskus

Asukoht: Viisuküla, Viljandi vald
Kontakt: Gaspar Värv, tel 5663 2948
Link kaardile: https://goo.gl/maps/tdMBiLQMFuEDsApK7
Facebookist leiad meid: Holstre-Polli Spordikeskus

Holstre-Pollis on looduskaitse all olev ürgmets kus on nii matkarajad kui ka suusarajad. Tutvustame disc golfi, kus igaüks saab proovida, kuidas tema ketas lendab. Igale ühele leidub üks ratas, millega saab proovida mobiilset orienteeriumist.

⊗ Vana-Vallamaja talu

Asukoht: Sultsi küla, Viljandi vald
Kontakt: Kati-Katri Koppel, tel 5662 6624
Link kaardile: https://goo.gl/maps/rTT2oL3gjHAEeJC5A
Facebookist leiad meid: Katiga Mulgimaad Avastamas

Vana-Vallamaja talus Sultsi külas on võimalus piiluda ühe pere igapäevaellu Mulgimaal. Talu peahoone on ehitatud kunagi Õisu vallamajaks, tõeliste Mulgi häärberite eeskujul, ja peremees räägib ka maja ajaloost ning taastamisloost. Kuna pere kõik liikmed mängivad mõnda pilli, siis muusika kõlab siin kogu päeva jooksul. Tutvustatakse erinevaid instrumente ja koos külastajatega saab proovida bänditegemist! Kuulata saab nii rahvamuusikat, moodsaid meloodiaid näiteks ABBAlt kui ka tuntud-teatud laule kaasa laulda ja kui on koos paras hulk inimesi, siis teeme ka mõned mulgi laulumängud! Karmoškade saatel saad õunapuude varjus lõõgastuda ning koogi ja kohviga elust Mulgimaal rõõmu tunda.
Kell 17.00 algab terrassikontsert kus esineb perebänd Kõlavad Karmoškad. Pikikukorv võta kaasa, et jätkuks nii endale kui esinejatele!

⊗ Paistu Rahvamaja

Asukoht: Paistu küla, Viljandi vald
Kontakt: Vivika Virgu, tel 5381 6411
Link kaardile: https://goo.gl/maps/AgoXoaAtmjqhHBdd8
Facebookist leiad meid: Paistu rahvamaja

Rahvamajas saab õppida mulgi keelt ja lugeda erinevaid mulgi keelseid raamatuid. Kuna käimas on Mulgimaa maitsete aasta, siis saad tutvuda mulgi kamaga ja viljadega, mis kama sisse käivad ning ka ise kama kokku segada ja maitsta!

⊗ Paistu Maarja kirik

Asukoht: Paistu küla, Viljandi vald
Kontakt: Ande Lehtmets, tel 5564 8509
Link kaardile: https://goo.gl/maps/1jfE62X9eiqyP8Mg7
Facebookist leiad meid: Paistu Maarja kogudus

Kui tuled Paistu kiriku mängupunkti sooviga avastada midagi uut, siis on Sul võimalus teada saada, kus on kirikus relvaruum, võidukaar või kooriruum. Otsida üles põrgunurk, prospekt ja krutsifiks. Muidugi saab vaadata igasse kiriku nurka ja saada teada, kas seesama hoone ongi seisnud keset Paistut juba aastast 1234?
Paistu kirik avab oma torni külalistele ja ootab huvilisi nautima imelist vaadet Mulgimaale kõrgelt ülevalt, samuti saad üle lugeda, mitu astet on Paistu Maarja kiriku tornitrepil.
Huvi korral saad meisterdada ja lahendada ülesandeid, mis seotud mulgikeele ja -meelega.

Heimtali muuseum

Asukoht: Heimtali küla, Viljandi vald
Kontakt: Tuuli McGinley, tel 5635 9637
Link kaardile: https://goo.gl/maps/5BqmgSMzLFhKVrDFA
Facebookist leiad meid: ERMi Heimtali muuseum 

ERM Heimtali muuseum asub vanas Heimtali valla keskuses. Ühehoovi peal koos asuvad endine koolimaja ja rahvamaja, samuti endine vallamaja. Praegu on kõikides nendes hoonetes Anu Raua kootud vaipade näitused. Linnupette kohvik pakub tradtitsioonilst mulgimaa sööki ehk mulgi putru. Lammastele saab heina anda ja neile pai teha ning nendega koos pilti teha.
Õuemängud lastele – kompadel kõndimine!

 

Paistu kihelkond (saksa Kirchspiel Paistel), hõlmas Viljandimaal Paistu valla ning Halliste ja Pärsti valla osi, ulatus Heimtalist Pahuvereni ja Õisust Holstreni. Paistu on olnud alates 13. sajandist nii muinas- kui ka hilisema kirikukihelkonna Paistekund keskus. Keskajal kuulus Karksi foogtkonda.

Paistut on kroonikaraaamtutes märgitud esmakordselt ajaloos teadaolevatel andmetel 1234 (räägitud kirikust, mis oli kihelkonna keskuseks) Orduaegsetes ürikutes on Paistut nimetatud Paistel, Paystele ja Peystel.

Paistu oli Eestimaa üks väljapaistvamaid kihelkondi. 1866.a. kui võeti vastu vallaseadus ja valdadest said riiklikud haldusüksused, algas arvukate mõisavaldade liitmine.

Holstre ja Paistu olid rahvusliku ärkamisaja keskused Viljandimaal. Teada on palvekirjade algatamine siitmailt (1864 Adam Peterson), samuti ka Eesti Aleksandri kooli idee. Kant on tuntud ka varase hariduselu andmisega. Paistu kihelkonnas oli kool juba 17. sajandil, sest 1688 on kirjutanud B.G.. Forselius, et Paistu kiriku juures õpetatakse lapsi lugema tema meetodite järgi. Paistu Põhikool, mis asub Sultsis, kuulub Forseliuse Seltsi.