PEREMÄNGUNI ON AEGA 18 PÄEVA!

Mõnnaste meierei

Asukoht: Lohu talu, Viljandi vald
Kontakt: Karmen Rosenthal, tel 527 5406
Link kaardile: https://goo.gl/maps/7sxBGJnKCBzo2XtF9

Meie metsades ja aedades kasvab rikkalikult ravi-ja maitsetaimi. Kas tead, milline on põdrakanep, kuidas lõhnab raudürt või sidrunaloisia? Millistest taimedest saab teha parimad saunavihad või mida lisada salatile? Tule Mõnnastesse ning saad täiendada oma teadmisi ravi-ja maitsetaimedest ning -teedest! Oma teadmisi jagab taimetark Mariin.
Avatud Mõnnaste Meierei kohvik, ravi-ja maitsetaimede müük, müügil ka kohalik mesi ja Lohu talu mahedalt kasvatatud põllusaadused.
Õpitoad nii väikestele, kui suurtele: Taimetrükis ostukoti valmistamine, lastele maitsvad meisterdused, saunaviha valmistamine. Õpitoad on tasu eest – 1 – 5€.
Lisaks saad teada, kuidas maitseb omatehtud taluvõi ürtidega.
Mõnnaste Meiereis on avatud näitus “Aeg ja inimesed”. Näitus loob ajasilla Mõnnaste küla elu kujunemise kohta. Kindlasti kogeb iga külastaja siin äratundmist oma lapsepõlvega.
Päeva lõpus meeleolukas tantsupidu!
Tule kindlasti ja võta sõber ka kaasa!

Kivilõppe Kalamaja

Asukoht: Alliku talu, Kivilõppe küla, Viljandi vald
Kontakt: Janika Siim, tel. 5354 3789
Link kaardile: https://goo.gl/maps/ivEGmkBX5mJVX3NP7

Kivilõppe Kalamaja avab taaskord oma uksed kõikidele kohvikusõpradele ja kalandushuvilistele! Tule tutvu kalandusega seotud esemetega minevikust ja olevikust, sõua ise ja lase end sõidutada erinevate paatidega, püüa käsiõngega endale kala kaluri nõuannete abil ja maitse kohvikus erinevaid kala- ja mulgiroogasid. Tule testi ka oma mulgikeeleoskusi kalanduse vallas!

Õhtu talu, Tinnikuru küla

Asukoht: Õhtu talu, Tinnikuru küla, Viljandi vald
Kontakt: Mati Valli, tel 509 1772
Link kaardile: https://goo.gl/maps/HYw9zrPwvQ3cgtuE6

Tutvumine talulooga – kuidas hakati lambaid kasvatama ja mida see töö igapäevaselt tähendab? Saab teha lammastele pai ja kodukohvikus keha kinnitada maa sees küpsetatud lambalihaga! Lisaks lammastele saab imetleda ja kaasa osta perenaise Ülle tehtud keraamikat.

Tarvastu ordulinnuse varemed

Asukoht: Mustla, Viljandi vald
Kontakt: Aive Kaldra, tel 525 7200
Link kaardile: https://goo.gl/maps/24VuTBobrMF4kXoS9

Tarvastu Linnamäel asuv ordulinnus on ehitatud tõenäoliselt 14. saj. arvatavale eestlaste maalinna kohale maalilisel jõekaldaga piiratud mäenõlval. Liivi sõja ägedates võitlustes käis kindlus käest kätte, pommitamise, põlemise ja püssirohuga õhkimise tagajärjel jäid võimsast ehitisest järele vaid müürid. Eelmisel aastal viisid TÜ teadurid siin läbi põnevad väljakaevamised, mis loodetavasti lisavad teaduslikku infot lisaks rahvasuus liikuvatele legendidele. Ordulinnuse lähedal paikneb XIX sajandi alguses ehitatud klassitsistlikus stiilis hauakabel.
MTÜ Mõõgavennad noored rollimängijad ootavad teid astuma tolleaegsesse ajalukku, meisterdades pehmikmõõka, punudes paelu ohvritamme otsa sidumiseks ja treenides mõõgavõitlust.

Soe kõrtsimaja

Asukoht: Soe küla, Viljandi vald
Kontakt: Siret Rebane, tel 5656 8952
Link kaardile: https://goo.gl/maps/kJfjrsbGaXhMBdDK7

Olete oodatud Tarvastu kihelkonda Soe külla!
Avatud Vambola jahimaja loodusklass, kus kohalik jahimees jutustab põnevaid lugusid jahist ja loomadest.
Soe järve kaldal ootab paadimees ja saab nautida aerupaadi sõitu.
Soe kõrtsimaja ees avatud mängu- ja õpitoad: vanaajakraami nuputusnurk,  nöörilauamäng nupulaskmine ja puidunikerduste töötuba.
Kõrtsi ees ja kõrtsi sees muusikalised vahepalad.
Digitaalset Targaks Mulgiks- QR koodi mäng põnevate küsimustega Mulgimaa Tarvastu piirkonna kohta. Külakohvikus näidatakse Soe küla laste meisterdatud multifilmi.
Mulgi fotonurgas võimalus riietuda mulgipäraselt ja teha ise lõbus pilt ning postitada #mulgimaaperemang.
Mulgikeelsed luuletused Tarvastu raamatukoguhoidjate esituses.
Keha saab kinnitada külakohvikus, kus menüüs Tarvastu kandi kodused toidud ja rüüped.

Mulgi Väiketootjate Liit tutvustab ja müüb Mulgimaa väiketootjate toodangut.

Suislepa tuulik

Asukoht: Veski 11, Suislepa, Viljandi vald
Kontakt: Ave Grossthal, tel 5274777
Link kaardile: https://goo.gl/maps/aGaHt8Uq3HwSq8tj9
Facebookist leiad meid: Suislepa Veski Kohvik

Suislepa Veski Kohvik pakub kehakinnitust ning võimalust piiluda renoveeritud veski kõikidele korrustele ja isegi maa alla!
Pererahvas jutustab tuuliku renoveerimise loo ja räägib tulevikuplaanidest.

 

Tarvastu (saksa keeles Tarvast, vanemais ürikuis Tarbast, Tarvis, T(h)arv(h)est, Taurus ja Tervest) on üks vanemaid kiriklikke kihelkondi. Esmakordselt on Tarvastu kihelkonda mainitud 1225 ning kogudusest on esimene kirjalik märk ürikutes 1234.

Ärkamisajal oli Tarvastu rahvuslikult meelsuselt üks iseteadvamaid ja üritlikkuselt esirinnas seisvaid kihelkondi nii kohalikus kui ka ülemaalises ulatuses. Siin oldi tihedas kontaktis esijoones Paistu kihelkonna tegelaskonnaga, toetades ja mõjutades üksteist vastastikku.

Majanduses tegi kihelkond 19. sajandi teisel poolel suuri edusamme. Seda soodustasid talude suurus, lina- ja kartulikasvatus ning üldse edumeelsem põllupidamine.

Tarvastu muusikakollektiividele pani aluse tuntud rahvusliku liikumise tegelane Hans Wõhner. Nii 1860. aastal asutatud laulukoor võttis osa esimesest üldlaulupeost.

1870 tegevust alustanud pasunakoor sai teisel üldlaulupeol esimese koha.