TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 278 PÄEVA!

Tarvastu Käsitöökoda

Asukoht: Posti 52b, Mustla
Kontakt: Krista Tafenau, tel 5563 8537
Link kaardile: https://goo.gl/maps/UQ8LMPzdBdCmkgaR6
Facebookist leiad meid: Tarvastu Käsitöökoda

Tule uudista hubast ja kutsuvat käsitöökoda, mis asub ilusas ajaloolises maakivist hoones. Näha saab palju erinevat käsitööd ja tutvuda käsitöö tegemise erinevate viisidega. Samuti saab osa käsitöötarvikute äraarvamise mängust.
Kangastelgedel koome üheskoos Mulgimaa Peremängu kaltsuvaipa.
Laste jaoks mulgikeelsed mõistatused ja lusikanuku meisterdamine ning paelte punumine.
Saab näha Tarvastu kihelkonna rahvariideid ja kuulata, kuidas midagi nimetatakse.
Tasuline töötuba – kandekoti kaunistamine mulgi mustritega.
Osta saab kohvi ja ehtsat mulgi korpi!

Kivilõppe Kalamaja, Alliku talu

Asukoht: Alliku talu, Kivilõppe küla
Kontakt: Janika Siim, tel. 5354 3789
Link kaardile: https://goo.gl/maps/ivEGmkBX5mJVX3NP7

Kivilõppe Kalamaja avab taaskord oma uksed kõikidele kohvikusõpradele ja kalandushuvilistele! Avatud näitus endistest ja praegustest kalapüügi vahenditest – tule tutvu kalandusega seotud esemetega minevikust ja olevikust. Lugemiseks vahvad mulgikeelsed tarkused kalanduse vallast ja väikesed nuputusülesanded mulgi keeles. Paadisõit ja kalapüük kalameeste juhendamisel ehk sõua ise ja lase end sõidutada erinevate paatidega, püüa käsiõngega endale kala kaluri nõuannete abil ja maitse kohvikus erinevaid mulgi- ja kalaroogasid.

Pitsu Ilutalu, Maltsa küla

Asukoht: Pitsu talu, Maltsa küla, Viljandi vald
Kontakt: Moonika Põder, tel. 516 3883
Link kaardile: https://goo.gl/maps/zv1CxSfN8husgJRz8

Pitsu ilutalu pererahvas piap lugu ilust – perenaine mõistap ilust näputüüd tetä ja tiip esiki inimesi ilusas, peretütre joonistet pildi pakuve silmäilu, üits perepoig kõnelep ilust mulgi kiilt ja tõine tiip äid ja ilusit Mulgi korpe. Peremängupäeväl levvät Pitsu ilutalu usseaia päält ihuilu, engeilu, juusseilu, rõõvailu, keeleilu ja või olla, et viil mõne ilusa punkti. Ilusas tiip inimese ää kodune mulgi süük ja sedä saap siin kah mekki. Kik ilusa inimese om oodet ja kes viil väige ilus ei ole, saap mede man kindlaste ilusas!

Oja talu, Tarvastu küla

Asukoht:  Tarvastu küla, Viljandi vald
Kontakt: Gertu Viiask, tel 5302 3135
Link kaardile:

Oja talu oma eheduses

Suislepa Veski Kohvik

Asukoht: Veski 11, Suislepa
Kontakt: Ave Grossthal, tel 5274777
Link kaardile: https://goo.gl/maps/aGaHt8Uq3HwSq8tj9
Facebookist leiad meid: Suislepa Veski Kohvik

Suislepa tuulik ootab teid põnevale otsimismängule, kus üks asi viib teiseni ja lõpuks on vaja natukene aru saada mulgi keelest, et päev kirja saada 🙂 Suislepa tuulikus on avatud kohvik, saab mekkida mulgi putru. Teistel korrustel on vaatamiseks kohalikud leiud piirkonna kalameestelt ja käsitöölistelt.

 

Tarvastu (saksa keeles Tarvast, vanemais ürikuis Tarbast, Tarvis, T(h)arv(h)est, Taurus ja Tervest) on üks vanemaid kiriklikke kihelkondi. Esmakordselt on Tarvastu kihelkonda mainitud 1225 ning kogudusest on esimene kirjalik märk ürikutes 1234.

Ärkamisajal oli Tarvastu rahvuslikult meelsuselt üks iseteadvamaid ja üritlikkuselt esirinnas seisvaid kihelkondi nii kohalikus kui ka ülemaalises ulatuses. Siin oldi tihedas kontaktis esijoones Paistu kihelkonna tegelaskonnaga, toetades ja mõjutades üksteist vastastikku.

Majanduses tegi kihelkond 19. sajandi teisel poolel suuri edusamme. Seda soodustasid talude suurus, lina- ja kartulikasvatus ning üldse edumeelsem põllupidamine.

Tarvastu muusikakollektiividele pani aluse tuntud rahvusliku liikumise tegelane Hans Wõhner. Nii 1860. aastal asutatud laulukoor võttis osa esimesest üldlaulupeost.

1870 tegevust alustanud pasunakoor sai teisel üldlaulupeol esimese koha.