TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 192 PÄEVA!

Tarvastu Käsitöökoda

Asukoht: Posti 52b, Mustla
Kontakt: Krista Tafenau, tel 5563 8537, kristataff@hot.ee
Link kaardile: https://goo.gl/maps/UQ8LMPzdBdCmkgaR6
Facebookist leiad meid: Tarvastu Käsitöökoda

Tule uudista hubast ja kutsuvat käsitöökoda, mis asub ilusas ajaloolises maakivist hoones. Näha saab palju erinevat käsitööd ja tutvuda käsitöö tegemise erinevate viisidega. Samuti saab osa käsitöötarvikute äraarvamise mängust.
Kangastelgedel koome üheskoos Mulgimaa Peremängu kaltsuvaipa.
Laste jaoks mulgikeelsed mõistatused ja lusikanuku meisterdamine ning paelte punumine.
Saab näha Tarvastu kihelkonna rahvariideid ja kuulata, kuidas midagi nimetatakse.
Tasuline töötuba – kandekoti kaunistamine mulgi mustritega.
Osta saab kohvi ja ehtsat mulgi korpi!

Kivilõppe Kalamaja, Alliku talu

Asukoht: Alliku talu, Kivilõppe küla, Viljandi vald
Kontakt: Janika Siim, tel. 5354 3789
Link kaardile: https://goo.gl/maps/ivEGmkBX5mJVX3NP7

Kivilõppe Kalamaja avab taaskord oma uksed kõikidele kohvikusõpradele ja kalandushuvilistele! Avatud näitus endistest ja praegustest kalapüügi vahenditest – tule tutvu kalandusega seotud esemetega minevikust ja olevikust. Lugemiseks vahvad mulgikeelsed tarkused kalanduse vallast ja väikesed nuputusülesanded mulgi keeles. Paadisõit ja kalapüük kalameeste juhendamisel ehk sõua ise ja lase end sõidutada erinevate paatidega, püüa käsiõngega endale kala kaluri nõuannete abil ja maitse kohvikus erinevaid mulgi- ja kalaroogasid.

Pitsu koolimaja, Maltsa küla

Asukoht: Pitsu talu, Maltsa küla, Viljandi vald
Kontakt: Moonika Põder, tel. 516 3883, moonikapoder@gmail.com
Link kaardile: https://goo.gl/maps/zv1CxSfN8husgJRz8

Selles majas asus kunagi Pitsu kool ja seetõttu saab teha tegevusi ja uudistada esemeid, mis on seotud õppimise ning koolimajaga. Avatud on perenaise meisterdatud kaisukatest näitus.
Mulgi keelt tuleb õpetama Kristi Ilves, kes tutvustab ka enda äsja ilmunud raamatut Minu Mulgimaa.
Lisaks avatud kodukohvik mulgimaa hõrgutistega!

Vambola Jahimaja, Soe küla

Asukoht:  Soe küla, Viljandi vald
Kontakt: Andres Almre, tel 508 3420
Link kaardile: https://goo.gl/maps/hrsddYDaWZBG6Qqt6

Jahimeestel on Soe külas oma maja, kus saab oma silmaga näha erinevaid loomatopiseid ja loomanahku. Jahimehed räägivad oma elust, loomadest ja lindudest. Maitsemeeli saab proovile panna erinevaid vorste proovides – kas saad aru, kus sees on hirve, metssea või põdra liha. Kui oled oma lemmiku välja valinud, saad neid ka endale koju kaasa osta. Silmailu pakuvad ka seintel olevad loodusfotod.

Tarvastu ordulinnuse varemed

Asukoht: Mustla, Viljandi vald
Kontakt: Aive Kaldra, tel 525 7200
Link kaardile: https://goo.gl/maps/24VuTBobrMF4kXoS9
Facebookist leiad meid: MTÜ Mõõgavennad

Tarvastu Linnamäel asuv ordulinnus on ehitatud tõenäoliselt 14. saj. arvatavale eestlaste maalinna kohale maalilisel jõekaldaga piiratud mäenõlval. Liivi sõja ägedates võitlustes käis kindlus käest kätte, pommitamise, põlemise ja püssirohuga õhkimise tagajärjel jäid võimsast ehitisest järele vaid müürid.  Ordulinnuse lähedal paikneb XIX sajandi alguses ehitatud klassitsistlikus stiilis hauakabel. MTÜ Mõõgavennad noored rollimängijad ootavad teid astuma tolleaegsesse ajalukku. Saab meisterdada pehmikmõõka, toimub mõõgavõitluse demonstratsioon, oma vapi kujundamine ja tütarlastele lossipreili väärilise peavõru kujundamine.

Muusa Kohvik

Asukoht: Posti 39a, Mustla
Kontakt: Riho Ojaots, tel 5330 8430
Link kaardile: https://goo.gl/maps/G7Cc6UUiDugpX1hC9
Facebookist leiad meid:
Muusa Kohvik

Pakume mulgi putru ja mulgi korpi. Fotonurk Tarvastu mulgi rahvariietest. Lastele ja suurtele võimalus kivi peale mulgi mustreid joonistada. Sümboolse hinna eest saab lasta teha ka mulgi mustrites näomaalingut. Pehme jäätis, kohvikus veel maitsvaid suupisteid ,käsitöö töötuba, lisaks pakume mesindusalaseid tooteid.

Suislepa Veski Kohvik

Asukoht: Veski 11, Suislepa, Viljandi vald
Kontakt: Ave Grossthal, tel 5274777
Link kaardile: https://goo.gl/maps/aGaHt8Uq3HwSq8tj9
Facebookist leiad meid: Suislepa Veski Kohvik

Suislepa tuulik ootab teid põnevale otsimismängule, kus üks asi viib teiseni ja lõpuks on vaja natukene aru saada mulgi keelest, et päev kirja saada 🙂 Suislepa tuulikus on avatud kohvik, saab mekkida mulgi putru. Teistel korrustel on vaatamiseks kohalikud leiud piirkonna kalameestelt ja käsitöölistelt.

 

Tarvastu (saksa keeles Tarvast, vanemais ürikuis Tarbast, Tarvis, T(h)arv(h)est, Taurus ja Tervest) on üks vanemaid kiriklikke kihelkondi. Esmakordselt on Tarvastu kihelkonda mainitud 1225 ning kogudusest on esimene kirjalik märk ürikutes 1234.

Ärkamisajal oli Tarvastu rahvuslikult meelsuselt üks iseteadvamaid ja üritlikkuselt esirinnas seisvaid kihelkondi nii kohalikus kui ka ülemaalises ulatuses. Siin oldi tihedas kontaktis esijoones Paistu kihelkonna tegelaskonnaga, toetades ja mõjutades üksteist vastastikku.

Majanduses tegi kihelkond 19. sajandi teisel poolel suuri edusamme. Seda soodustasid talude suurus, lina- ja kartulikasvatus ning üldse edumeelsem põllupidamine.

Tarvastu muusikakollektiividele pani aluse tuntud rahvusliku liikumise tegelane Hans Wõhner. Nii 1860. aastal asutatud laulukoor võttis osa esimesest üldlaulupeost.

1870 tegevust alustanud pasunakoor sai teisel üldlaulupeol esimese koha.