PEREMÄNGUNI ON AEGA 38 PÄEVA!

Mõnnaste meierei

Asukoht: Lohu talu, Viljandi vald
Kontakt: Karmen Rosenthal, tel 527 5406
Link kaardile: https://goo.gl/maps/7sxBGJnKCBzo2XtF9

12.00 Külaliste tervitamine ja mulgi lipu heiskamine.
12.15 Mõnnaste Meiereis näituse “Aeg ja inimesed” avamine. Näitus loob ajasilla Mõnnaste küla elu kujunemise kohta. Kindlasti kogeb iga külastaja siin äratundmist oma lapsepõlvega.
12.30-18.00 Toimuvad erinevad õpitoad – taimetrüki õpituba, valmistame ürdirikkaid saunavihtasid, katsetame käsisaega puude saagist ja teeme ise võid! Päeva jooksul saavad lapsed tutvuda ponide eluga ja küülikutele pai teha. Kuuma ilmaga võimalik jahutada end tiigis ja katsetada õngitsemist õngeridvaga.
Mängupunktis on avatud Lohu talu kodukohvik, kus saab kogeda kohalikke mulgi maitseid ja hõrgutisi.

Peremängu lisaprogrammina lõpetame päeva Mõnnastes kell 21.00 algava öökinoga, kus vaatame üheskoos komöödiat “Eesti Matus”, kinopilet annetuslik.

 Mulk & Muda

Asukoht: Mustla, Viljandi vald
Kontakt:Jana Sild, tel 5663 2357
Link kaardile:https://goo.gl/maps/LQMPPUTCYDx83qH18

Üheks päevaks on suvekohvik Mull & Muda muutnud enda kohvikuks Mulk & Muda! Astu sisse, joo tass auravat kohvi ja naudi väikelinna õdusat atmosfääri.
12:00 külaliste vastuvõtt ja kogunemine
13:00-15:00 mulgikeelsete sõnumitega külmkapimagnetite meisterdamise õpituba.
16:00-17:00 kehale Mulgi mustrite maalimise õpituba
19:00 Mudaseima Mulgi võistlus – kukuta poomi pealt vastane mutta! Auhinnaks Mull&Muda kinkekaart!
Lisaks mängud lastele. Kohviku menüüs erinevad mulgi maitsed ja kohalike tootjate toodangu väljapanek ning müük.

Tarvastu Käsitöökoda

Asukoht: Mustla, Viljandi vald
Kontakt: Aili Anderson, tel 5668 2230
Link kaardile: https://goo.gl/maps/C2iYZRjAc2N7XPVL6

Nagu alati saab Tarvastu Käsitöökojas tutvuda parima Mulgimaa käsitööga ning seda loomulikult ka enda kaunistamiseks soetada. Avatud on traditsiooniline paela punumise õpituba. Kes aga paela tegemisega algust teeb, saab selle koju kaasa lõpetamiseks, sest oskus tuleb ikka läbi harjutamise! Teisel korrusel saab vaadata kangastelgi ning muid käsitöö tegemiseks vajalikke erilisi tööriistu. Külastamiseks on avatud ka Tarvastu muuseum ja raamatukogu. Lastele õuealal mulgi mulli puhumine!
Eriprogramm: Tarvastu Käsitöökojas toimub kogu päeva jooksul Soome-Ugri filmimaraton, kus saab näha põnevaid filme meie hõimurahvaste elust.

Soe kõrtsimaja

Asukoht: Soe küla, Viljandi vald
Kontakt: Siret Rebane, tel 5656 8952
Link kaardile: https://goo.gl/maps/kJfjrsbGaXhMBdDK7

Ootame osalema mängu- ja õpitubadesse Soe kõrtsi ees ja järve ääres! Avatud “Sõõr ümmer Mulgimaa“ lauamängunurk, vanaajakraami nuputusnurk – erinevad tööriistad ja esemed ajaloost, kividele kaaruspaela maalimine, nöörilauamäng nupulaskmine ja puidunikerduste töötuba. Kõrtsi ees muusikalised vahepalad ja liikumismängud mängujuhiga.
Soe järve kaldal ootavad kalamehejutud, kalapüügitegevused ja aerupaadi sõit.
Algusega  kell 13:00 / 15:00 / 17:00 küla tutvustav matkaring giidiga. Iseseisvatele seiklejatele Mobomäng looduses – mobiiliorienteerumine looduse õpperajal. Mulgi fotonugas võimalus riietuda mulgipäraselt ja teha ise lõbus pilt ning postitada #mulgimaaperemang.
Keha saab kinnitada külakohvikus, kus menüüs Mulgi ime, Mulgipuder, rabarberivein ning Soe-Kõrtsi talu „Ubinavein“.

Mulgi Väiketootjate Liit tutvustab ja müüb Mulgimaa väiketootjate toodangut.

Suislepa tuulik

Asukoht: Veski 11, Suislepa, Viljandi vald
Kontakt: Ave Grossthal, tel 5274777
Link kaardile: https://goo.gl/maps/aGaHt8Uq3HwSq8tj9

Suislepa Veski Kohvik pakub kehakinnitust ning võimalust piiluda renoveeritud veski kõikidele korrustele ja isegi maa alla! Pererahvas jutustab tuuliku renoveerimise loo ja räägib tulevikuplaanidest.

 

Tarvastu (saksa keeles Tarvast, vanemais ürikuis Tarbast, Tarvis, T(h)arv(h)est, Taurus ja Tervest) on üks vanemaid kiriklikke kihelkondi. Esmakordselt on Tarvastu kihelkonda mainitud 1225 ning kogudusest on esimene kirjalik märk ürikutes 1234.

Ärkamisajal oli Tarvastu rahvuslikult meelsuselt üks iseteadvamaid ja üritlikkuselt esirinnas seisvaid kihelkondi nii kohalikus kui ka ülemaalises ulatuses. Siin oldi tihedas kontaktis esijoones Paistu kihelkonna tegelaskonnaga, toetades ja mõjutades üksteist vastastikku.

Majanduses tegi kihelkond 19. sajandi teisel poolel suuri edusamme. Seda soodustasid talude suurus, lina- ja kartulikasvatus ning üldse edumeelsem põllupidamine.

Tarvastu muusikakollektiividele pani aluse tuntud rahvusliku liikumise tegelane Hans Wõhner. Nii 1860. aastal asutatud laulukoor võttis osa esimesest üldlaulupeost.

1870 tegevust alustanud pasunakoor sai teisel üldlaulupeol esimese koha.