TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 466 PÄEVA!

Mulgimaa Peremängu kaheksas hooaeg numbrites

Avaldatud 31.10.2022

Mõnele inimesele meeldivad lood, mõnele numbrid. Seekord tegime 2022 aasta Mulgimaa Peremängu kokkuvõtte numbrite keeles alustades väiksemast numbrist.

3 mängupunkti tegevused oli noorte poolt ellu viidud. See oli esimene aasta, kui saime kaasata nii palju noori.
Kõige rohkem oli seda näha Tarvastu ordulinnuse varemetes, kus toimetas MTÜ Mõõgavennad – noored Tarvastu gümnaasiumist ja nende ajalooõpetaja Aive Kaldra. Külalisi õpetati meisterdama pehmikmõõka ja koos peeti maha vahva mõõgavõitlus. Abja noortekeskuses said mängijad sügavkülmast võetud T-särki lahti harutades üles leida ja ära tõlkida ühe mulgi keelse ütlemise. Mõisaküla noortekeskuse meeskond ja noored toimetasid Mõisaküla Discgolfi pargis.

4 vabatahtlikku jõudsid meieni läbi sotsiaalkanali tehtud üleskutse, läbisid koolituse ja valisid endale sobiva mängukoha, kus käed külge lüüa.

5 mängupäeva oli 2022. aasta suvel ehk mäng toimus igas kihelkonnas alates jaanipäevast kuni augusti keskpaigani.

6 toetajat ja rahastajat on Mulgimaa Peremängul ehk just nii palju projekte ja aruandeid tulei kirjutada. Oma toetuse andsid Leader, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Mulgi vald, Viljandi vald, Viljandimaa Omavalitsuste Liit ja Viljandimaa Arenduskeskus.

8 korda on juba Mulgimaa Peremäng Mulgimaa suvel toimunud.

9 ettevõtet panid välja auhinnad, mis läksid loosi mängukaartide saatjate vahel. Auhinnad panid välja nii suuremad kui väiksemad ettevõtted. Suur tänu teile Abja Spordi- ja Tervisekeskus, Tõrva Veemõnula, Chaga Health, KARU Kombucha, Süü Ää Mahenäksi vabrik, Abja Päevakeskus, Heimtali mõis, Rimmu Külaselts, Õhtu talu, Suislepa Veski Kohvik, Paistu Maarja kogudus ja Mõnnaste meierei muuseum!

10 kuud – nii pikk on Mulgimaa Peremängu korraldamise aeg. Meeskond alustab veebruaris mängupunktide otsimisega, märtsis on kahepäevane koolitus kõigile tegijatele, aprillis kohtumised kihelkondades, maikuust algab turundustööd, juuni-juuli-august mängupäevad, septembris mängu tegijate lõpu- ja tänukohtumine, oktoobris aruanded, novembris uued projektid!

11 uut mängupunkti liitusid meiega sellel aastal. Meil on hea meel, et juurde tuleb ettevõtjaid, kes tunnevad uhkust Mulgimaa üle, kes tahavad panustada ning näidata, mida vahvat Mulgimaal tehakse. Samas on neil ka huvi kuuluda Mulgimaa Peremängu meeskonda, kus saab näha teiste tegevusi ja seeläbi leida tuttavaid, saada uusi ideid ning muidugi külastajaid oma mängupäevale. Nii saime oma seltsi näiteks Torupilli talu pererahva Helme kihelkonnast ja kalapüügiga tegeleva Alliku talu pere Kivilõppest.
Leili Mulgi Savikojast ütles: „Mäng andis hea võimaluse näha, mida teised teevad ja saada osa vahvast seltskonnast“. Torupilli talu perenaine Tiiu ütles: „Peremäng on hea turunduse kanal, seeläbi saame ka ise panustada Mulgimaa arengusse ning lisaks organiseerida veel oma perega üks vahva koostegemise päev.”

31 mängupunkti osales peremängul üle Mulgimaa. Kõige rohkem oli neid Halliste kihelkonnas, koguni 8.

55 oli mängukaartide arv, millel oli 8 templit peal ehk mängijad olid osalenud vähemalt kahel mängupäeval ning käinud vähemalt kaheksas mängupunktis ning aktiivselt tegevustes osalenud.

236 Mulgimaad armastavat inimest aitasid kaasa mängupäevade läbiviimisele ja olid mängupunktide korraldajate meeskondades.

285 osalejat ja mängijat käisid Sudiste külamaja hoovil Karksi kihelkonna mängupäeval!See päev oli heaks näiteks sellest, kuidas meie tegime koostööd Meie Mulgimaa vahvate tegijatega ja nemad tegid koostööd Sudiste küla rahvaga. Nad äratasid unest üles Sudiste küla inimesed, pannes koos oma meeskonna ja Sudiste külaga kokku sisutiheda programmi terveks mängupäevaks. Külarahvas tegi süüa ja pidas kohvikut, tutvustas oma talusid, viis läbi õpitube ja osales aktiivselt kogu päeva tegevustes.

4326 külastajat oli selle suve peale kokku. Mõned neist kindlasti on juba meie mängul käinud mitmendat aastat aga palju on uusi inimesi ja kohale sõitsid nad igalt poolt Eestist. Isegi vene keelt kõnelevad grupid on meid avastanud ja külastasid Helme mängupäeva.

Jaanika Toome
Mulgimaa Peremängu eestvedaja