TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 279 PÄEVA!

Kae kas sinu sihen om Mulki! Sel nädalavahetusel saab alguse Mulgimaa Peremäng

Avaldatud 22.06.2021

Jaaninädalal saab alguse meelelahutuslik ja hariv Mulgimaa Peremäng. Kõiki huvilisi ootab esimesena 26. juunil külla Halliste kihelkond.

Mulgimaa Peremäng on lõbus kogukondlik külastusmäng, mida on korraldatud iga-aastaselt juba 2015. aastast. Mäng toimub suvekuudel viiel erineval päeval ja igale ajaloolisele Mulgimaa kihelkonnale on pühendatud oma mängupäev, et just selle kandi mulkide elu-oluga põhjalikumalt tuttavaks saada, maitsta kohalikke maitseid ja nuusutada suvepäeva lõhnu.

“Mängima ootame inimesi, kes soovivad veeta mõnusa päeva linnast väljas maal ja kogeda ehedat mulgimaa elu. Tule koos sõprade, laste, vanavanemate, töökaslastega –  tule koos oma perega,“ ütleb Mulgimaa Peremängu üks eestvedajaid Krista Habakukk.

Mängijaid ootavad mängupäevadel ees särasilmsed mulgimaa külaelu eestvedajad, töökad talupidajad, elustiili-ettevõtjad ja kultuuriväärtuste hoidjad, kes kõik on avanud külalistele oma uksed.

Igas mängupunktis on põnevad ülesanded, õpitoad, ekskursioonid ja mulgi kohalood. Igaüks saab käed külge panna ja proovida ise paela punuda, kaelkookudega vett tuua, puid saagida, saunavihta teha, ravimtaimi avastada või kassile pai teha. Lisaks saavad sellel korral mängijad osaleda külastajamängus ja koguda templeid, mis võimaldavad osaleda mängu lõppedes toimuvas õnneloosis.

ellel aastal on peremängule lisandumas eriprogrammina Soome-Ugri kultuuripealinna aastale pühendatud filmimaraton, kus saab näha meie hõimurahvaste elu ja olu tutvustavaid lühifilme. Mulgimaa maitsed toob peremängule välja Mulgi Väiketootjate Liit, mis on koondanud ühise kaubamärgi alla meie toidu-, joogi- ja käsitöötootjad.

Lisavõimalusena on huvilistel võimalik  peremängust osa saada bussituuril, mis väljub igal mängupäeva hommikul Viljandist Pauluse kiriku parklast 11.30. Bussituuri hind on 20.- ja selle sees on lisaks sõidule veel giid koos mulgimaa lugudega ja lõunasöök.

2021. aasta Mulgimaa Peremängu päevad:

26. juunil Halliste kihelkonnas
03. juulil Tarvastu kihelkonnas
10. juulil Helme kihelkonnas
17. juulil Karksi kihelkonnas
7. augustil Paistu kihelkonnas