TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 338 PÄEVA!

Mulgimaa Peremäng avab hooaja 15 juuni kell 19.00 Sudiste külas

Avaldatud 10.06.2022

Mulgimaa Peremäng alustab hooaega mõnusa kohtumisõhtuga 15, juunil kell 19.00 Sudiste külamaja juures Karksi kihelkonnas.
Kohal on mängupunkitide eestvedajad üle Mulgimaa ja lisaks valdade esindajad ning Mulgi vanem Arvo Maling.
Kohtumise eesmärk on tunnustada tublisid Mulgimaa tegijad, kes ka sel suvel panustavad Mulgimaa tutvustamisesse ning löövad kaasa Mulgimaa Peremängu korraldamisel.
Anname neile üle Mulgimaa lipud, mis hakkavad igas mängupunktis lehvima.

Teeme koos saunavihtu, räägime suvest, laulame Mulgi hümni.

25. juunil kell 12.00-18.00 saab esmakordselt külastada Mulgimaa Peremängus Sudiste küla mängupunkti. Päeva sisustamiseks on ühendanud oma jõu kohalikud mittetulundusühingud Sudiste Maanaiste Selts ja Meie Mulgimaa.

Avatud on kodukohvik, kohalike käsitööliste müügipunkt ja erinevad õpitoad, kus saab valmistada taimevihtasid, linaseemnetest juuksemaski, meemaski ja sepanaelu. Õppida saab väikekandle mängimist, rivitantsu (line-tants) ja rahvalikke ringmänge. Kogu päeva jooksul saab visata leili kilesaunas, kuhu võib kaasa võtta kohapeal valmistatud saunaviha (saunalinad palume endal kaasa võtta). Külaplatsil on võimalik mõnuleda soojas kümblustünnis ja igal pool on suur tõenäosus kuulda mulgi keelt. Kohalike giididega saab uudistada Sudiste külamaja ning perekond Krusbergi imelist aeda, mis on pälvinud mitmeid tunnustusi. Omal käel võib avastada läheduses asuvaid huviväärsusi, näiteks vallutada Härjassaare mäge (Sakala kõrgustiku kõrgeim punkt), jalutada hiiemetsas või lasta liugu Iivakivil. Juhised sihtkohta jõudmiseks antakse mängukoha infopunktis. Spordisõbrad võtavad mõõtu võrkpallis ning lastele on olemas mängunurk erinevate atraktsioonidega. Mulgimaa Peremängu ametliku osa lõppemisel jätkub õhtuse simmaniga külamajas, pakutakse ka Meie Mulgimaa sünnipäevatorti.

Kati-Katri Koppel
Mulgimaa Peremängu eestvedaja