TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 305 PÄEVA!

Mulgimaa Peremäng Mulgi vallas

Avaldatud 28.07.2022

Mulgimaa Peremängu neli mängupäeva on selja taga ja nii Karksi kui Halliste kihelkond on saanud oma külalislahkust näidata. Kahe kihelkonna peale osales kokku 13 mängupunkti, kus külalisi võõrustas kokku ligi 80 tubli ja toimekat särasilmset maaelu eestvedajat. Külalisi jagus samuti – kokku lugesime kahe päeva peale 1800 külastust! On suur rõõm näha, et inimesed tulevad hea meelega kaema nii Karksi kirikut, Mõisaküla muuseumi, Kulla leerimaja kui ka Mulkide tammikut Leeli külas. Samuti oli tore näha ühise eesmärgi nimel tegutsemas külakogukondi Sudistes, Tuhalaanes, Veeliksel. Kui juba ühel korral selline vahva päev korraldatud saab, siis tehakse vahest teinekordki midagi koos ja leitakse uusi tuttavaid  naabritegi hulgast!

Mulgimaa Peremängul sai Rimmu külas juba traditsiooniliselt jões pesu pesta ning puuliike määrata. Mulgi Külamuuseumis oli võimalus tutvuda ja katsetada endiste raskus-, mahu- ja pikkusühikutega ning esemete mulgikeelseid nimetusi arvata. Lisaks istuda vanaaegse klapplaua taga koolitoas ning endisaegseid majapidamisesemeid uudistada.

Kaunis ja väärikas Kulla Leerimajas sai vaadata ja kaasa osta mulgi kirjavara, kuulis Mulgi keelt ja sai maitsta Laande Alli poolt valmistatud kõruliste putru ning marjasuppi.

Abja päevakeskuses oli võimalus proovida lõnga keripuudega kerida ning vokiga korrutada.

Sel aastal olid kaasatud ka Abja noortekeskus, kus sai iga pere koos ühe vahva ülesande lahendada ning Mõisaküla disc-golfi park, kus nii mitmedki mängijad end kettaid loopima unustasid.

Lilli looduskeskuses sai selgeks, et Eesti lapsed on ikka linakarva linalakad ning proovida sai vikatiga niitmist ja maitsta sai erinevaid mulgi korpe. Head olid kõik ja kõht sai samuti täis!

Suur-suur tänu kõigile korraldajatele ning kohtumiseni uuel aastal! Viimane Mulgimaa Peremängu mängupäev 2022. aasta suvel toimub 13. augustil Tarvastu kihelkonnas.

 

Kati-Katri Koppel

Mulgimaa Peremängu meeskonnast