TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 338 PÄEVA!

Mulgimaa Peremäng pärjati vabariigi parimaks Aasta Õpiteoks

Avaldatud 11.10.2021

8.oktoobril tunnustas Haridus- ja teadusministeerium koostöös ETKA Andrasega täiskasvanud õppijaid, koolitajaid ja õpitegu.

Kategoorias Aasta Õpitegu valiti selleks Viljandimaal populaarsust kogunud Mulgimaa Peremäng, mis toimus sellel suvel juba seitsmendat korda. Peremäng andis särtsu juurde peaaegu kolmekümnele kogukonnale üle kogu Mulgimaa ning ligikaudu 4500 külastajat veetis möödunud suvel ühe õpetliku päeva Mulgimaal.

Mängu algataja Jaanika Toome toob välja, et Peremäng annab võimaluse õppida nii tegijatel kui külastajatel. Kõik osalejad õpivad ning see toimub kergelt, lõbusalt ja lihtsalt just nii nagu üks mäng olema peab.
Mängupunktide eestvedajad õpivad, kuidas oma lugu rääkida, kuidas ennast paremini turundada, kuidas kogukonda kaasata, kuidas läbi üksteiste innustamise saada juurde motivatsiooni. Läbi selle protsessi muutuvad nad ise säravamateks, usuvad endasse ning väärtustavad ennast ja oma kaaslasi aina enam.

Külastajad saavad kaasa lüüa tegevustes, mis tutvustavad erinevaid traditsioonilisi töövõtted ning annavad ülevaate Mulgimaa kultuurist, ajaloost, keelest, toidust ja käsitööst.

Peremäng toimub suvekuudel viiel erineval päeval. Igale ajaloolisele Mulgimaa kihelkonnale on pühendatud oma päev, et just selle kandi elu-oluga põhjalikumalt tutvuda saaks. Põnevuse lisamiseks koguvad mängijad külastatud kohtadest templeid. Vaata ka Mulgimaa Peremängu tutvustavat videot: https://youtu.be/Sz2KG5wdZGQ

Alates 2020. aastast jagab ETKA Andras täiskasvanuhariduse tunnustamise konkursi riikliku ja maakonna tasandi laureaatidele ka märgiseid. Valitud märk sümboliseerib täiskasvanuhariduse kõige olulisemat tulemust: õppija uusi väljakutseid ja tema ees avanevat maailma. Stiliseeritud rukkilille kujutis, millest suundub välja üks õielehtedest, mõjub pidulikult ja Eesti ühiskonda väärtustavalt.

Tunnustamise eesmärgiks on väärtustada õppimist ja õpetamist nii avalikus-, era- kui ka kolmandas sektoris. Täiskasvanuhariduse tunnustamise konkurss ja täiskasvanud õppija nädal leiavad sel aastal aset 24. korda.

Loe rohkem:
https://www.andras.ee/et/taiskasvanuhariduse-tanusundmusel-selgusid-vabariigi-parimad

https://www.hm.ee/et/uudised/aasta-oppija-2021-tenno-lauri-aasta-opitegu-mulgimaa-peremang-ja-aasta-koolitaja-riina-kutt

Jaanika Toome
Mulgimaa Peremängu eestvedaja