TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 305 PÄEVA!

Mulgimaa Peremäng tõi mulke manu inimesi egäst Eesti nukast

Avaldatud 06.10.2021

Mulgimaa Peremängu seitsmes hooaeg on selleks korraks läbi saanud. Oli imeline suvi, kus oli palju palavust ja mängulusti. Peremäng oli tore, sõbralik, asjalik, hariv, ühteloov, ühtehoidev, mulgi identiteeti tõstev, sest mulgi hümn kõlas igas kihelkonnas ning igas mängupunktis lehvis mulgi lipp.
Kokku külastas viiel päeval 29. mängupunkti peaaegu 4500 külastajat, neid võttis vastu 187 mulki, kes andsid oma panuse Mulgimaa tuntuse kasvule. 

Mulgimaa Peremäng on arenenud ja seda mitme tahu pealt – areneb nii külastajatele antav elamus kui ka peremängu enda meeskonna sisemine toimimine. Külastajatele oleme saanud pakkuda igal aastal uusi põnevaid avastusi. Ka sellel aastal olid igas kihelkonnas ootamas uued avastamist väärt kogukonnad koos oma mängupunktidega ning taas oli tagasi templite kogumise mäng, mis võeti vastu positiivselt. Igal pool oli tunda, et külastajaid oodatakse, ülesanded ja tegevused olid huvitavad ning arendavad. Meil on olemas ka oma püsikunded, kes külastasid kõiki mängupunkte ja nii juba mitmendat aastat järjest!

Meie tuumikmeeskond on suurenenud, olles nüüd neljaliikmeline, kus igaühel on kanda oma roll – projektijuhtimine, turundus, reklaam ning mängupunktide juhendamine. Samuti oleme kampa saanud Mulgimaa omavalitsuste töötajad, kes tunnevad oma piirkonda kõige paremini. Alati saab paremini ja meie näeme arenemisruumi, et parandada kihelkondade sisest info liikumist ja uute punktide paremat/tõhusamat kaasamist.

Meie mängupunktid toetavad ja innustavad üksteist, uusi tulijaid julgustatakse ja innustatakse. Väga olulised on mängupunktide omavahelised kokkusaamised enne ja peale mängu, et oma kogemusi ja mõtted jagada. Mängupäeval elame üksteisele kaasa ja soovitame külastajatele ikka kõik teised toredad mängupunktid ka läbi käia. 

Sellel aastal tegime turundust üle-eestiliselt ja see tõi meile enam külastajaid igast Eestimaa nurgast- Harjumaast Ida-Virumaani välja. Esimest korda leidsid meid üles suured grupid-  suguvõsa ja muidu kokkutulekute korraldajad. Ja tõdeme, et suurte gruppide vastuvõtmist peame siiski veel harjutama. 

Natukene kurvad oleme, et meie enda kandi inimesi jõuab mängupäevadele vähe nii kodudest kui ka vallamajadest. Ja meil on ka kadedaid naabreid, sest juhtus isegi seda, et takistati külaliste jõudmist sihtkohta, visati kraavi juba paigaldatud suunaviidad ning rikuti külastajate mõnusat olemist mängupunktides. 

Väga oluline on, et mulgid ka ise teaks, kui võrratult ilus on Mulgimaa, kui ettevõtlikud ja sõbralikud inimesed siin elavad, mida vahvat siin nii suvel kui talvel teha saab ja et nad tunneksid uhkust oma kodukandi üle. Meie, tegijate, soov on, et iga Mulgimaa ja Viljandimaa elanik avastaks suve jooksul vähemalt ühe uue koha Mulgimaal, õpiks oma kodukanti paremini tundma, avardaks oma silmaringi ja tugevdaks sidet Mulgimaaga. Muidu on nii, et tihti me teame küll, mida me ise ja vahest ka meie naabrid teevad aga mis veel vahvat Mulgimaal on, sellest pole aimugi. Mulgimaa teevad imeliseks meie enda inimesed, kes siin elavad. 

Siin võib tulla paralleeli perekonnaga ehk millisele perele tahaksid sina külla minna? Kas perre, kus pereisa ei teagi täpselt, millega tema naine tegeleb ja lapsi pole ammu näinud või siis sinna, kus kõik räägivad innustunult ja uhkelt oma perest ning oma pereliikmete tegemistest? Meile sobib see teine variant ja sellepärast soovitamegi kõigile minna tutvuma peremängu ajal meie vahvate mängupunktide ja nende tegijatega, sest see annab meile kõigile võimaluse Mulgimaa inimestega lähemalt tuttavaks saada, et siis täie teadmisega ja uhkusega rääkida, mida siinsed inimesed teevad ning kuidas elavad. Uskuge, see toob meile rohkem inimesi siia, kui nad näevad, et me hoolime üksteisest – tõeliselt. Ja kui siia tuleb rohkem inimesi, saavad meie enda ettevõtjad rohkem tulu ja meil kõigil läheb paremini.

Peremängu meeskond tänab veelkord kõiki mängupunktide eestvedajaid, rahastajaid ning külastajaid. Sügisel jätkame Mulgimaa lugudega.

Näeme Mulgimaa Peremängul juba järgmisel suvel!

 

Jaanika Toome