TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 278 PÄEVA!

Mulgimaa Peremängul toimub sellel aastal Soome-Ugri filmimaraton

Avaldatud 24.06.2021

Abja-Paluoja on Soome-Ugri kultuuripealinn 2021 ja Mulgimaal toimub mitmeid sündmusi, kus tutvustatakse Soome-Ugri kultuuri ja rahvaid. Nii on ka Mulgimaa Peremängul pakkuda mitmeid Soome-Ugri kultuuriga seonduvaid tegevusi soomeugrilaste kultuuri ja igapäevaelu tutvustamiseks. Üheks selliseks on ka suur Soome-Ugri filmimaraton, kus peremängu kestel, iga kihelkonna Mulgimaa Peremängu päeval näitame filme soomeugrilastest ja nende igapäevaelust. Igal peremängul on ühes punktis avatud ruum, kus Soome-Ugri kultuurihuvilised saavad jooksvalt filmimaratoniga liituda 12.00-18.00. Soome-Ugri filmimaratonil tulevad näitamisele Soome-Ugri rahvaid ja nende kultuuri tutvustavad filmid ERR kanalist Jupiter: https://jupiter.err.ee/1144040/hoimupaevad-2020

26. juuni, Halliste kihelkonna mängupäev 

Kulla Leerimajas on külas udmurditar Ljudmila Ruukel, pelmeenide valmistamise õpituba kell 16.00. Muusikalised etteasted udmurdi ansamblilt Ošmes alates kell 15.00. Kogu päeva kestel toimub Soome-Ugri filmimaraton Kulla Leerimaja II korrusel.

Abja Päevakeskusest asub üle tee avatud kohvikumaja (Pärnu mnt 19, Tiigi tänava poolsel küljel) kus näeb soome-ugri filme 12.00-18-00. 

03. juuli, Tarvastu kihelkonna mängupäev

Tarvastu käsitööait – Soome-Ugri rahvaid ja kultuuri tutvustav filmimaraton kogu mängupäeva kestel.