TARVASTU PEREMÄNGUNI ON AEGA 279 PÄEVA!

Südasuvel avab Helme kihelkond mulkide väravad!

Avaldatud 08.07.2021

10. juulil jätkub Mulgimaa peremäng ja seekord Helme kihelkonnas. 

Eelmisel nädalal mänginud Tarvastu kihelkond annab selleks laupäevaks teatepulga üle Helme kihelkonnale. Nüüdseks juba kahes kihelkonnas tuuritanud mängulised on avastanud Mulgimaa rikkusi ja nautinud igat hetke koos kogukondadega. Eelmisel nädalavahetusel toimunud mängul Mõnnaste külas tundsid mängulised huvi juba ka Mulgimaale elama asumise ja lastele pakutava hariduse võimaluste kohta. 

Igal mängupäeval ootavad külalisi ees särasilmsed külaelu eestvedajad, töökad talupidajad, elustiili-ettevõtjad ja kultuuriväärtuste hoidjad. „Mängima ootame peresid, sõpruskondi, huvilisi, kes soovivad veeta mõnusa ja elamusi täis päeva linnast väljas maal,” ütleb üks Mulgimaa peremängu korraldajatest, Krista Habakukk.  

Nii saavad külastajad osa põnevatest seiklustest Riidaja ja Ritsu külas, Barclay de Tolly mausoleumi giidituurist, külastada uhke Taagepera lossi kõrval asuvat Taagepera käsitöökoda, uudistada mulkide ajalugu Helme koduloomuuseumis ning teada saada seda, mis imeasi on chaga. Külalisi ootab ees elav muusika, mulgi maitsed, lustlikud mängud ning töötoad, kus saab ise käed külge lüüa ning kõike järele proovida.  

Mulgimaa Peremäng on meeleolukas koguperemäng, mida korraldatakse juba seitsmendat korda. Mängupunktides on võimalus koguda templeid mängukaardile ja osaleda loosimises, millele on auhinnad välja pannud Mulgimaa väiketootjad ja ajaleht „Maa elu“.

Peremängu raames toimub lisaprogrammina Soome-Ugri aastale pühendatud filmimaraton. Helme mängupäeval on Riidajal võimalik näha meie hõimurahvaste elust tehtud filme. Külastajad saavad maitsta ja kaasa osta Mulgimaa ettevõtjate toodangut Ritsu mängupunkti juures asuvas pop-up müügipunktis, millega tuleb kohale Mulgi Väiketootjate Liit. 

Igaüks saab endale sobiva teekonna ise kokku panna ning eelnevalt kogu programmiga tutvuda aadressil www.mulgiperemang.ee.

  1. aastal toimub Mulgimaa Peremäng veel järgmistes piirkondades:

10. juulil Helme kihelkonnas

17. juulil Karksi kihelkonnas

7. augustil Paistu kihelkonnas

Mulgimaa Peremängu aitavad korraldada MTÜ Kultuuripärl, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Viljandimaa Arenduskeskus. 

 

Lisainfo: 

Krista Habakukk
MTÜ Kultuuripärl
E-mail: kristahabakukk@gmail.com
Tel:  +372 555 33 990
www.mulgiperemang.ee